مالک محصول اسکرام همانطور که از نام آن مشخص است ، مسئولیت یک محصول را بر عهده دارد. توجه داشته باشید که انتخاب نام عمدی است و این نقش به عنوان سرپرست محصول ، کارگزار ویژگی ، مدیر بکلاگ محصول ، نویسنده داستان کاربر یا مدیر پروژه شناخته نمی‌شود (حتی اگر اینگونه تفسیر شود).
شما می‌توانید مالک محصول را یک مدیر محصول چابک فرض کنید.
.
من یک محصول نرم‌‎افزاری را به عنوان دارایی اي در نظر می گیرم که برای گروهی از کاربران ارزش ایجاد می‌کند. به عنوان مثال ، من در حال نوشتن این مقاله با استفاده از مایکروسافت ورد هستم و وقتی نیاز به استراحت پيدا مي كنم، سند را ذخیره می‌کنم. مایکروسافت ورد یک محصول است و قابلیت ذخیره‌سازی سند یک ویژگی و بخشی از کل محصول است.
اگر شخصی به عنوان مالک محصول معرفی شود، باید محصول را در کل مدیریت کند مانند مثال مایکروسافت ورد، نه اينكه فقط مديريت قسمتی از محصول مانند توانایی ذخیره سازی یک سند را عهده دار باشد.
معرفی شخصی به عنوان مالک محصول که فقط قسمتی از محصول را مدیریت می‌کند اشتباه است و این کار باعث سردرگمی می‌شود و انتظارات اشتباه ایجاد می کند.
البته محصولی مانند مایکروسافت ورد بزرگ تر از آن است که توسط یک فرد اداره شود و نیاز به همکاری چندین نفر دارد. اما حتی در این حالت هم، من پیشنهاد می کنم که فقط یک مالک محصول وجود داشته باشد. افراد دیگري که درگیر آن هستند باید نقشهایی داشته باشند که نام آنها به درستی منعکس کننده دامنه مالکیت آنها باشد. در قسمت‌های بعدی این نقش‌ها را معرفی می‌کنیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.