بعضی اوقات برای اینکه شما به انتشار محصول خود برسید نیاز دارید که بدهکاری فنی ایجاد کنید، این کار اشکال ندارد، البته در صورتی که برگردید و این بدهکاری‌ها را جبران کنید ، ولی بیشتر اوقات این بدهکاری‌ها ناخواسته ایجاد می‌شود.

محصولات دیجیتالی نیاز به توجه مداوم به معماری و کد دارد در غیر این صورت کیفیت محصول افت پیدا می‌کند و بدهکاری فنی آن افزایش پیدا می‌کند.

این کار خیلی شبیه نگهداری از دوچرخه‌تان است، ایده‌ال ترین حالت نگهداری، بعد از هر بار سوار شدن است. هر چقدر بیشتر وابسته به دوچرخه باشید، بیشتر از آن نگهداری باید بکنید.چالش اصلی در ایجاد زمان جهت نگهداری از دوچرخه است و این کار را جرئی از تجربه دوچرخه سواری باید بدانید نه کار بیهوده. محصولات نرم‌افزاری هم همینگونه هستند، بعضی تیم‌ها آنقدر در استرس و عجله هستند که دائما در حال جمع کردن کار‌ها هستند و فرصت برای طراحی معماری، تست، بازخوانی کد و غیره ندارند.این کار‌ها نه تنها محصولی منعطف و با کدی تمیز درست می‌کند بلکه سرعت کار‌ها را نیز افزایش می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که قابلیت‌های جدید را سریعتر به دست مشتری برسانید.برعکس این ماجرا نیز اتفاق می‌افتد، اگر تیم توسعه فرآیند‌های درستی را بکار نبرند محصول شدیدا دچار مشکل می‌شود.

اگر می‌خواهید بدهکاری فنی ایجاد نشود، به تیم توسعه فرصت جهت یادگیری، اعمال و بهبود فرآیند‌های توسعه نرم‌افزار دهید و انتظار داشته باشید که تیم محصول با کیفیتی تولید می‌کنند. بهترین روش تعریف انجام شده با محدودیت پیچیدگی کد و پوشش تست اتوماتیک است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.