مهمترین نکته در اعطای پاداش این است که، پاداش باید برای تیم در نظر گرفته شود. البته این به این معنی نیست که پاداش فردی نداشته باشید، بلکه بدین معنی است که سهم پاداش فردی را کم کنید.
به عنوان مثال یک مالک محصول می‌تواند اسکناس‌های ده تومانی همیشه همراه خودش داشته باشد و از اعضای تیم بخواهد سه هدف اصلی پروژه را بیان کنند، زندگی هیچ شخصی با این ده تومان بهتر نمی‌شود ولی این دانش بین اعضای تیم به اشتراک گذاشته می‌شود و اعضای تیم می‌توانند این ده تومانی را به عنوان نماد نگه دارند.
نامه دست‌نویس، هر چند وقت یکبار نامه دست‌نویسی به یکی از اعضای تیم بنویسید و از آنها بابت تلاش‌هایی که کردند تشکر کنید.
ولی پاداش‌های تیمی خیلی بهتر است، یکی از بهترین پاداش ها برای تیم زمان است، همیشه همه وقت کم می‌آورند و پاداشی مثل زمان دادن خیلی می‌تواند دلنشین و خوب باشد، و شما می‌توانید این پاداش را به گونه‌های مختلفی به تیم بدهید، مثلا می‌توانید به آنها بگویید چند روزی را استراحت کنند و یا می‌توانید به آنها بگوید در اسپرینت بعدی هر کاری که دوست دارند را بردارند و انجام دهند، می‌توانند کد‌های قدیمی را بازنویسی کنند، تکنولوژی‌های جدید را آزمایش کنند و هر کاری که دوست دارند انجام دهند.
یکی دیگر از پاداش‌های خوب این است که به آنها اجازه دهید همه با هم به کنفراسی بروند. این کار هم جنبه تفریحی دارد هم جنبه آموزشی، و می‌تواند برای تیم خیلی مفید باشد.
می‌توانید به تیم‌ها کپن کتاب بدهید، و یا اشتراک کتابخانه آنلاین، و یا بودجه‌ای جهت گذراندن دوره‌ای به صورت آنلاین، راه‌های مختلفی جهت اعطای این پاداش وجود دارد

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.