مشکل اول اسکرام مستر
اجازه دهید کار‌ها کش پیدا کند !
بدترین اتفاق این است که تیم اسکرام عادت کند کار‌ها را از اسپرینتی به اسپرینت دیگر انتقال دهد. این اتفاق هنگامی می‌افتد که آیتم‌هایی که در اسپرینت بک‌لاگ برداشته‌اند راتمام نکنند و به سادگی آنرا به اسپرینت بعدی انتقال دهند.
البته درسته که بعضی اوقات ممکن است که تیم، کار‌هایی که برداشته است را به اتمام نرساند.این اتفاق بعضی اوقات نشانه خوبی است، نشان دهنده این موضوع است که تیم، تیمی پرتکاپو و جنگنده است و بجای اینکه کمکاری کند دنبال تجربیات جدید است.
ولی این عادت باعث مصنوعی شدن اسپرینت می‌شود و اسپرینت معنی خودش را از دست می‌دهد. تیم باید تا حدی فشار کاری اسپرینت را احساس کند و با خودشان بگویند اوه فردا اسپرینت تمام می‌شود پس بهتره امروز کار‌ها را جمع کنم.
اگر تیم به کش دادن کار‌ها عادت کرده است باید این عادت را از بین ببرید و تیم را تشویق کنید در اسپرینت بعدی آن کار‌هایی که مطمئن هستند حتما تمام می‌شود را بردارند.کار‌های سبکتری بردارید و اسپرینت را به اتمام برسانید و آهسته آهسته حجم کاری را اضافه کنید.
قدم بعدی عذاب وجدان است! اگر تیمی کار‌های اسپرینت بک‌لاگ را به اتمام نرساند، کمی باید غذاب وجدان بگیرد .این حس را باید اسکرام مستر به آنها انتقال دهد، حواستان باشد نباید احساس کنند که دیگر دنیا به پایان رسیده

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.