برنامه‌ریزی پوکر یک روش برآورد سریع، مبتنی بر توافق است. برای شروع یک جلسه‌برنامه‌ریزی پوکر، صاحب محصول یا مشتری، یک داستان کاربر و یا یک ویژگی را برای اعضای تیم توصیف می کند.

اعضای تیم، کارت‌های برنامه ریزی پوکر با مقادیر ۱، ۲، ۳، ۵، ۸، ۱۳، ۲۰، ۴۰، ۱۰۰ را در دستان خود دارند.اعداد، نشان دهنده تعداد استوری پوینت، روز و یا هر واحد دیگری که تیم جهت تخمین از آن استفاده می‌کند می‌باشد.

اعضا  در مورد این ویژگی بحث می کنند، در صورت نیاز از مالک محصول سوال می کنند. هنگامی که این ویژگی به طور کامل مورد بحث قرار گرفته شد، هر شخص یک کارت را برای نشان دادن برآورد خود انتخاب می کند و تمام کارتها می‌بایست‌همزمان نشان داده شوند.

اگر همه اعضا یک مقدار مشابه را انتخاب کنند، این برآورد انتخاب می شود، اگر نه، اعضای تیم برآورد های خود را مورد بحث قرار می دهند. بالاترین و پایین‌ترین برآورد باید دلایل خود را به اشتراک بگذارند. پس از بحث و تبادل نظر، برآورد خود را بازنویسی می‌کنند و دوباره  تمام کارت ها  باهم نشان داده می‌شود.

فرآیند برنامه ریزی پوکر آنقدر تکرار می شود تا اجماع به دست بیاید و یا اعضای تیم تصمیم بگیرند که تخمین زدن و برنامه ریزی یک آیتم خاص نیاز به اطلاعات بیشتری دارد.

نکته بسیار مهم در برنامه‌ریزی پوکر عمق مکالمه‌ای است که بین اعضا تیم جهت فهم و درک آیتم‌های بک‌لاگ ایجاد می‌شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.